MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „KSIĄŻKA W JESIENNYCH BARWACH ”

Regulamin konkursu fotograficznego

Postanowienia ogólne:

• Organizatorem konkursu jest biblioteka Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku
  • Cele konkursu:
  1. kształtowanie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań literaturą
  2. promocja literatury i czytelnictwa
  3. popularyzacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej
  4. zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas jesiennej natury
  • Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Komisja będzie najwyżej oceniała zdjęcie:

- prezentujące wybraną książkę w sposób interesujący i przyciągąjący uwagę

- charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu

- ocenie będzie podlegała również estetyka i efekt wizualny fotografii

• Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe
  • Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace biorące udział w konkursie będą zaprezentowane na wystawie w czytelni szkolnej
  • Ogłoszenie wyników konkursu 16 grudnia 2020 r.
  • Wręczenie nagród odbędzie się w bibliotece ZSM 18 grudnia 2020 r.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

• Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.
  • Uczestnik konkursu ma za zadanie przedstawić ulubioną książkę w scenerii jesieni, na zdjęciu powinna być wyraźnie przedstawiona okładka książki.
  • Autor pracy może być tylko jeden i jest nim osoba wykonująca zdjęcie/-a
  • Uczestnik konkursu może zgłosić 1-3 nieoprawionych kolorowych fotografii papierowych
    w rozmiarze 10x15( lub większe) bądź plik ze zdjęciem w formacie JPEG minimum 3000x2000 Zdjęcia powinny być wykonane samodzielnie, nie mogą być wcześniej publikowane ani zgłaszane w innych konkursach.
  • Na odwrocie każdej fotografii należy umieścić kartkę z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu, adresem email autora oraz nazwą szkoły, do której uczęszcza uczestnik, do zdjęć elektronicznych należy dołączyć te dane w treści e-maila wraz z wypełnionymi oświadczeniami.
  • Prace fotograficzne należy umieścić w jednej zaklejonej kopercie wraz z wypełnionymi oświadczeniami. Przygotowane zdjęcia można dostarczyć osobiście do sekretariatu Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku lub przesłać pocztą pod adres:

Biblioteka Zespołu Szkół Morskich

1. Wyzwolenia 8

Z dopiskiem „ Konkurs fotograficzny „

lub na adres mailowy : kasian11@o2.pl w temacie wpisując „ Konkurs fotograficzny”

• Termin przesyłania zdjęć mija 9 grudnia 2020 r.
  • Koszt przygotowania i dostarczenia prac pokrywa uczestnik konkursu.

Postanowienia końcowe:

• Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.
  • Prace nie będą odsyłane do uczestników konkursu.
  • Oświadczenia wypełniają wszyscy uczestnicy konkursu, zgody podpisują Rodzice/Opiekunowie lub w przypadku pełnoletności uczestnik konkursu.
  • Prace bez załączonych i wypełnionych formularzy będą zdyskwalifikowane.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zgłoszonych fotografii do promocji działalności biblioteki ZSM, oraz zamieszczenia ich na swojej stronie Internetowej i profilu na Facebook'u.
  • Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wynikach konkursu przez organizatora telefonicznie lub drogą e-mailową .
  • Informacji dotyczących konkursu udziela nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Neyman-Kulczyńska pod numerem tel. 604338 215.