Szanowne Kandydatki i Szanowni Kandydaci,

Od 15 maja 2024 r. rusza NABÓR POMORZEhttps://nabor-pomorze.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

Przypominamy najważniejsze informacje i terminy:

1. Jeśli X LOD jest dla Ciebie szkołą pierwszego wyboru, musisz złożyć wniosek wygenerowany z systemu NABÓR POMORZE
    od 15 do 31 maja 2024 roku do godz. 15.00.
    Papierową wersję składamy w szkole, można też złożyć wniosek elektronicznie poprzez podpisanie wniosku przy użyciu profilu zaufanego.
  2. Jeżeli na liście Twoich preferencji znajduje się jakakolwiek szkoła lub oddział dwujęzyczny, obowiązuje Cię poniższy termin składania wniosku:
    od 15 do 30 maja 2024 roku do godz. 15.00.
    Wniosek papierowy składasz w szkole pierwszego wyboru, można też złożyć wniosek elektronicznie poprzez podpisanie wniosku przy użyciu profilu zaufanego.
  3. Wszystkich Kandydatów i Kandydatki ubiegających się o przyjęcie do X LOD obowiązuje Sprawdzian Kompetencji Językowych, który odbędzie się
    6 czerwca 2024 roku o godz.13:30.
    Do sprawdzianu w X LOD przystępują wyłącznie kandydatki i kandydaci, którzy wybrali X LOD jako szkołę pierwszego wyboru dwujęzyczną.
  4. Kandydaci, dla których X LOD nie jest szkołą pierwszego wyboru i którzy przystąpią do Sprawdzianu Kompetencji Językowych w innej szkole, mogą się ubiegać o przyjęcie do X LOD.
    Sprawdzian z języka angielskiego jest wzajemnie uznawany na mocy porozumienia dyrektorów szkół, w których są klasy dwujęzyczne z językiem angielskim w Gdańsku.