7.10.2019 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Niewidomych uczniowie klas 1Bp, 1Cp , 1Dp, 1Ep  X LO Dwujęzycznego w Gdańsku oraz 2E z XIX LO wzięli udział w spotkaniu i warsztatach prowadzonych przez Panią Marcelinę Hernik oraz Pana  Krzysztofa Polaszka.

Prowadząca zajęcia Pani Marcelina Hernik to  prezeska Fundacji I SEE YOU, nauczyciel akademicki, trenerka- animator oraz  Inspektor ds. polityki równego traktowania.

W trakcie zajęć uczniowie poznali,w jaki sposób osoba z niepełnosprawnością radzi sobie z wykonywaniem codziennych czynności, dowiedzieli się także o potrzebach i możliwościach wspierania osób niepełnosprawnych.

Ćwiczenia z wykorzystaniem białych lasek i gogli imitujących dysfunkcję wzroku uświadomiłymłodzieży,  jak ważny jest zmysł wzroku, i jakie są konsekwencje jego utraty.

Warsztaty były niewątpliwie ciekawym sposobem przybliżenia rzeczywistości osób niewidomych i słabowidzących. Podczas nich uczniowie  formułowali wiele pytań oraz aktywnie i z zainteresowaniem wykonywali zdania.

Monika Ambroziak
Emilia Neyis