Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Halloween klasa 2 C zaprasza Nauczycieli i Uczniów 31 października 2018 roku na dzień poświęcony obchodom święta zmarłych w różnych kulturach.

Z tej okazji odbędzie się inscenizacja „Dziadów” Adama Mickiewicza przygotowana przez p. Agnieszkę Jendę oraz fabularna gra terenowa, która zostanie rozegrana na terenie szkoły. Podczas gry będziecie mieli szansę odwiedzić stoiska poświęcone pamięci zmarłych i dowiedzieć się jakie jest wyobrażenie śmierci w różnych kulturach: chrześcijańskiej, anglosaskiej, słowiańskiej, nordyckiej, azjatyckiej oraz latynoskiej.

Spróbujecie swoich sił w zadaniach związanych z danym obszarem świata, posmakujecie pysznych babeczek, zapoznacie się z poezją i literaturą podejmującą temat śmierci i patriotyzmu oraz sprawdzicie swoją wiedzę z zakresu takich terminów medycznych jak: „śmierć kliniczna”, „autopsja” i „patologia sądowa”.

Jednocześnie pragniemy uhonorować zmarłych w ostatnich latach: poetów, pisarzy, artystów, naukowców, polityków, wynalazców oraz ludzi ze świata kultury i mediów. W związku z tym zwracamy się z serdeczną prośbą do uczniów naszej szkoły o przygotowanie i przyniesienie do p. Zegarlińskiej (do 30.10.) plakatów prezentujących sylwetki podziwianych przez Was znanych postaci oraz zachęcamy do przebrania się w tym dniu za daną osobistość.

4 lekcja (10:45-11:30)
Klasy 1 i 2 LO - INSCENIZACJA „DZIADÓW” W SALI GIMNASTYCZNEJ
Klasy 3 Gimnazjum - GRA TERENOWA na terenie szkoły pod opieką nauczyciela prowadzącego z daną klasą o tej porze lekcję.

5 lekcja (11:40-12:25)
Klasy 1 i 2 LO - GRA TERENOWA na terenie szkoły pod opieką nauczyciela prowadzącego z daną klasą o tej porze lekcję.
Klasy 3 Gimnazjum - INSCENIZACJA „DZIADÓW” W SALI GIMNASTYCZNEJ

Gra rozpoczyna się dla każdej klasy w biurze gry – w sali nr 25, następnie klasa podąża za wskazówkami zgodnymi z wylosowaną fabułą do kolejnych sal lekcyjnych, w których będą przygotowane zadania.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ WĘDRÓWKI!
KLASA 2C (WE WSPÓŁPRACY Z KLASĄ 2B I 2D)

Magdalena Zegarlińska