I. ORGANIZATOR
Hanna Banach – nauczyciel X Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego

II. TERMIN I MIEJSCE
Terminy oddawania prac będą podawane na bieżąco przy każdej kolejnej serii pytań. Pytania będą dostępne na stronie internetowej oraz Facebooku X LO.

III. ZAŁOŻENIA
Głównym celem Ligi jest rozbudzenie u uczniów zainteresowania kulturą, historią oraz zagadnieniami geograficznymi krajów hiszpańskojęzycznych. Uczniowie odpowiadający na postawione im pytania poszerzą swoją wiedzę o informacje, jakich nie zdobędą podczas zajęć z języka hiszpańskiego lub zdobędą je jedynie w bardzo wąskim zakresie. Uczestnictwo w Lidze poza tym uczy samodzielnej i rzetelnej pracy.

IV. TEMATYKA
Uczestnicy, w każdym etapie, mają za zadanie udzielić odpowiedzi na postawione im pytania korzystając z dostępnych sobie źródeł.

V. WARUNKI UCZESTNICTWA
W Lidze JH mogą brać udział uczniowie wszystkich klas X LO. Odpowiedzi dostarczają w wyznaczonym terminie do organizatora.

VI. OCENA
Oddane prace (po każdym etapie) organizator ocenia wg skali punktowej. Suma zdobytych punktów we wszystkich etapach informuje o zdobytym miejscu.

VII. NAGRODY
Najlepsi uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, upominki. Ponadto wszyscy aktywnie działający w Lidze uczniowie mają szansę na zdobycie punktów za aktywność z języka hiszpańskiego, co uzależnione jest od wkładu ich pracy i zajętego miejsca.

Liga I

Hanna Banach