Pod takim hasłem w dniu 6.11.18 odbyły się zajęcia w Gdyńskim Akwarium. W zajęciach brali udział uczniowie klasy 2b.
W pierwszej części zajęć uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat ryb i ich budowy anatomicznej. Potem udali się do laboratorium gdzie poznali anatomię ryby od strony praktycznej.

Ale za nim to nastąpiło, trzeba było dokonać pomiaru ryby i wypełnić karty pracy. Następnie młodzi adepci nauk biologicznych przeszli do części praktycznej. Musieli określić czy badają samca czy samicę, odnaleźć pęcherz pławny, serce, jelito, żołądek. Badali również skrzela.

Zajęcia były bardzo udane i bogate w wiedzę. Dziękujemy Akwarium Gdyńskiemu za tak fantastycznie przygotowane zajęcia. Kolejne zajęcia będą dotyczyć szkarłupni.....

Kamila Skalska