Zapraszamy do udziału w:

I Ogólnopolskim Konkursie Poezji Uczniowskiej "Piaśnica - kultura miejsca".

Mamy nadzieję, że uczniowie X LOD zechcą poznać historię związaną z Piaśnicą i odnieść się w poezji do kultury tego miejsca w dobie pokoju. Projekt "Piaśnica-kultura miejsca" od wielu lat realizowany przez Fundację Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka łączy literaturę, malarstwo, muzykę i stara się środkami artystycznymi dotrzeć do poszanowania tego miejsca, bez wyrazu nienawiści. Patrząc w przyszłość, mottem jest przekaz: bo nie o śmierć tu chodzi, ale o życie.

Głównym organizatorem konkursu jest TNBSP O/Gdynia i wspomniana wyżej Fundacja, która zabezpieczyła fundusze na wydruk tomiku z nagrodzonymi i wyróżnionymi wierszami oraz dyplomów.

Rozdanie nagród przewiduje się na 8 listopada 2023 w auli Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni, która to instytucja jest partnerem konkursu.

Wiersze należy przynieść do biblioteki naszej szkoły do 30 września 2023 roku. Komisja złożona z nauczycieli polonistów i pań bibliotekarek wyłoni finalistów na poziomie szkoły i ich wiersze prześle do dalszego etapu konkursu.

Cecylia Gala
Barbara Paszkowska