W celu zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego w X Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku wprowadza się następujące procedury postępowania nauczycieli w sytuacjach trudnych wychowawczo, nadzwyczajnych i kryzysowych w szkole:

1. Procedura zwalniania uczniów z zajęć edukacyjnych w X LO.
  2. Procedura usprawiedliwiania nieobecności ucznia na zajęciach edukacyjnych w  X LO.
  3. Procedura na wypadek wystąpienia agresywnych zachowań w X LO.
  4. Procedura postępowania na wypadek popełnienia przez uczniów X LO czynu karalnego.
  5. Procedura postępowania na wypadek ucznia X LO będacego ofiarą czynu karalnego.
  6. Procedura postępowania na wypadek znalezienia w szkole substancji psychoaktywnych oraz podejrzenie ucznia o posiadanie środków odurzających.
  7. Procedura postępowania w przypadku podejrzenia, że na terenie szkoły znajduje się uczeń pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
  8. Procedura postępowania na wypadek wystąpienia niepokojących zachowań seksualnych uczniów w X LO.
  9. Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia prób samobójczych w szkole.
  10. Procedura postępowania w przypadku cyberprzemocy i stalkingu.
  11. Polityka ochrony dziecka przed krzywdzeniem przez dorosłych w X LO w Gdańsku.
  12. Procedura postępowania nauczyciela z uczniem sprawiającym trudności wychowawcze.
  13. Procedura udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w X LO.
  14. Procedura postępowania na wypadek zagrożenia terrorystycznego w X LO.
  15. Regulamin wyjść poza teren szkoły.
  16. Procedury zapewnienia bezpieczeństwa od dnia 1 września 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 w X LOD
  17. Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły w trakcie prowadzonych zajęć
  18. Standardy ochrony małoletnich.
  19. Procedura postępowania na wypadek wystąpienia kradzieży, wymuszenia pieniędzy lub przedmiotów wartościowych.
  20. Procedura postępowania w sytuacji posiadania przez ucznia przedmiotów niedozwolonych na terenie szkoły.
  21. Procedura postępowania w sytuacji żałoby po śmierci ucznia.
  22. Procedury postępowania z uczniem, który ma dolegliwości zdrowotne na lekcji.
  23. Procedura postępowania w przypadku ataku padaczkowego.
  24. Procedura postępowania w przypadku agresywnego zachowania się ucznia wobec innych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.
  25. Procedura postępowania w przypadku niewłaściwego zachowania rodzica/opiekuna prawnego wobec nauczycieli lub innego pracownika szkoły.
  26. Procedura postępowania w przypadku samowolnego opuszczania zajęć przez ucznia podczas lekcji.