XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

Wzorem lat ubiegłych patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego, Dyrektora Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektora Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Warszawie. W tym roku partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska, natomiast partnerem merytorycznym - Koło Naukowe Dietetyków - Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Dodatkowo po raz kolejny poprosiliśmy Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi o ufundowanie indeksu na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu dla laureata kategorii II – szkoły średnie.

Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

Zapraszamy chętnych uczniów Gimnazjum 25 i X Liceum do udziału w tej wyjątkowej Olimpiadzie!

Etep szkolny odbędzie się 27 listopada br.

Na 5 godzinie lekcyjnej klasy gimnazjalne - sala fitness

Na 6 godzinie lekcyjnej licealiści - sala fitness