Projekt KULTURKIOSK II „Schuler fur Schulern"

Kulturkiosk II „Schuler fur Schulern” („Uczniowie uczniom") to projekt niemieckojęzyczny realizowany w ramach programu ERASMUS+, który rozpoczął się 01.09.2017r. Bierze w nim udział siedem państw: Węgry, Niemcy, Austria, Finlandia, Grecja, Włochy i Polska. Dotyczy poznawania dziedzictwa kulturowego państw Europy oraz rozwijania kompetencji językowych.

Czwarte z kolei spotkanie odbędzie się w Polsce w dniach 7-14.11.2018r. Głównymi obiektami, które zostaną zaprezentowane gościom są ECS - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, zabytki Gdańska oraz Zamek w Malborku.

Działania są kontynuacją pierwszego Erasmusa - Kulturkiosk I, który obejmował muzea w Europie.

Adresatem projektu jest młodzież licealna z zagranicy, której zostaną przybliżone przez uczniów X LO w Gdańsku informacje o kształtowaniu się historii i pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego Europy na terenie naszego państwa.

Anna Meller, Magda Dryll