Dnia 26.10.2018 r. w szkole odbył się finał projektu: „Wiem, Umiem, Reaguję”. Projekt miał na celu przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej jako jednej z przyczyn przestępczości. Projekt realizowany był wśród uczniów 6 szkół w Gdańsku, w tym w naszej szkole.  Swoim działaniem objął uczniów oraz Rodziców.

Celem projektu było podniesienie i upowszechnienie wiedzy na temat odpowiedzialności karnej za przestępstwa związane z przemocą rówieśniczą wśród uczniów.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z blogerem, p. Dawidem Myśliwcem- autorem kanału „Naukowy bełkot”, w grze miejskiej, w pokazie samoobrony i udzielania pierwszej pomocy, zmierzyli się w debacie oksfordzkiej.

Projekt realizowany był pod patronatem MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI, Fundacji: Mikroakademia, E.Z.Z.V, CITIZEN PROJECT, Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam i wspierali nas w realizacji projektu.

Uczniom XLO dziękujemy za liczny i godny udział z finale projektu.

Koordynatorki projektu:

Elżbieta Mateja