Z radością dzielimy się z Wami informacją, że wygraliśmy konkurs na realizację

10 projektów FUNDUSZU MŁODZIEŻOWEGO

wszystkie projekty będą realizowane przez grupy inicjatywne i bibliotekę szkolną.

projekt: Czas na relaks

Jeśli lubisz kolorowe, klimatyczne wnętrza – dołącz do nas. Od 8 do 19 października pracujemy nad nowymi stolikami do biblioteki szkolnej. Zakupiliśmy stoliki i chcemy zamienić je w oryginalne, kolorowe, odjechane  stoliki. Stworzymy stoliki- obrazy. Zapraszamy Cię do naszego zespołu.

Grupa: Czas na relaks- Julia Jakubowska, Mila Jankowska, Paulina Pitsikalis, Natasza Dylewska
więcej informacji - Biblioteka

projekt: Kącik przedmiotów ścisłych – stoliki

Uwaga! W czytelni tworzymy kącik przedmiotów ścisłych. Zakupiliśmy stoliki, które zamienimy w rewelacyjne pomoce matematyczne.  Jeśli chcesz szybko i sprawnie nauczyć się wzorów matematycznych, fizycznych, chemicznych pomóż nam w projekcie. Zaczynamy 8 października. Robimy- stoły z wzorami i grę.

Dołącz do nas!
Grupa: Stoliki ścisłe- Piotr Kamiński, Tomasz Marszalec, Damian Magrean, Nel Melon

Projekt: Regał komiksowy

Miłośnicy komiksów i nie tylko!
Jeśli lubisz rysować mangę dołącz do nas. Od 8 października pracujemy nad naszym pierwszym regałem komiksowym. Kupilismy regał i ozdobimy go rysunkami wykonanymi farbami na szkle. Masz pomysł, swojego ulubionego bohatera, przyjdź i działaj z nami.

Dołącz do nas!
Grupa: Mangowcy- Pola Kwiatkowska, Aniela Okroj, Katarzyna Piechocka, Emma Kwiatkowska

Projekt: Przyjaciele Holmesa

Zakupiliśmy nowy regał i zapraszamy Cię do wspólnego stworzenia nowego mebla-biblioteczki detektywistycznej. Jeśli lubisz pracę w decoupage, kryminały, to zadanie jest dla Ciebie!  Wykonaj detektywistyczną dekorację mebla. Od 8 października rozpoczynamy pracę.

Dodatkowo- uwaga!
Szkolny konkurs na najlepszy kryminał: Praca indywidualna lub dwuosobowa;  min. 2 strony A4, max.3. czcionka 12. Termin oddania prac do nauczyciela polonisty – 17 października.
Grupa: Przyjaciele Holmesa- Piotr Kamiński, Tomasz Marszalec, Damian Magrean, Nel Melon

Projekt: Szafeczka zdobiona mandalą

Miłośnicy hand made i pasjonaci wzorów mandali. Zakupiliśmy nowy regał, który zamienimy w piękny „mandalowy”mebel. Zapraszamy do wspólnej pracy przy ozdabianiu witryny wzorami mandali. Działamy od 8 do 19 października.

ZBIÓRKA-  Zbieramy materiały dekoracyjne do ozdoby mebla. Potrzebne są kolorowe koraliki, tasiemki, guziki, cekiny, wzorzyste materiały, brokat, kolorowy papier, itp. Wszystko w ilościach – dużo. Rzeczy przynoście do biblioteki szkolnej.
Grupa: Miłośnicy hand made- Julia Jakubowska, Mila Jankowska, Marika Szczypior, Paulina Pitsikalis

Projekt: Warsztaty geograficzne

Uwaga klasy o profilu biznesowym!
Zakupiliśmy książki geograficzne w języku angielskim i przygotowujemy dla warsztaty geograficzne. Mamy nadzieję, że będziecie się świetnie bawić i interesująco spędzicie czas. Chcemy pokazać Wam, jak pasjonującą nauką jest geografia.  Jeśli masz pomysł na zajęcia, dołącz do nas!
Koniecznie bądź w szkole 15-19 października.

Grupa: Geograficznie zakręceni- Damian Sokołowski, Natalia Kaczewska, Jędrzej Michniewicz, Weronika Bogusławska

Projekt: Książki anglojęzyczne

Zakupiliśmy książki angielskie. Dnia 10 października na 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się DZIEŃ CZYTANIA PO ANGIELSKU. Gospodarzy klas lub przedstawicieli grup zapraszamy na przerwie przed 3 lekcją do biblioteki szkolnej. Dostaniecie książki angielskie, które razem  w klasach będzie czytali. Have fun!
Koniecznie bądź w szkole 15-19 października.

Grupa: Czytający po angielsku- Pola Kwiatkowska, Aniela Okroj, Katarzyna Piechocka, Emma Kwiatkowska

Projekt: Pokochajmy język

Uwaga Licealisto!
Zapraszamy Cię do udziału w wyjątkowym KONKURSIE WIEDZY POLONISTYCZNEJ.
W trakcie konkursu będziesz rozwiązywał zadania korzystając z książek, które kupiliśmy specjalnie dla Ciebie. Zakupiliśmy -repetytoria, vademecum do j. polskiego. Zobacz jaką skarbnicą wiedzy są zakupione książki. Nagroda dla zwycięzcy!
Termin konkursu: 16 października na 3 godzinie lekcyjnej
Miejsce konkursu: biblioteka szkolna

Grupa: Polonistycznie zakręceni- Zuzanna Wierzchołowska, Weronika Weber, Ola Beska, Emilia Orlińska

Projekt: Karuzela przeszłości

Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w fantastycznym QUIZIE HISTORYCZNYM.
Na potrzeby naszego quizu zakupiliśmy książki historyczne. Waszym zadaniem będzie znaleźć prawidłowe odpowiedzi do jak największej ilości zadań. W trakcie pracy będziecie korzystali z książek, które kupiliśmy specjalnie dla Was. Zobacz jak wiele informacji zdobędziesz przeszukując  nasze książki. Nagroda dla zwycięskiej klasy!
Termin konkursu: 17 października, 3 godzina lekcyjna
Miejsce konkursu: biblioteka szkolna i czytelnia
Grupa: 3 osobowa reprezentacja klasy

Grupa: Historycznie zakręceni- Zuzanna Wierzchołowska, Weronika Weber, Ola Beska, Emilia Orlińska

Projekt: Gra matematyczna

Jeśli lubisz dobrą zabawę, potrafisz liczyć bez kalkulatora J zapraszamy do pierwszej SZKOLNEJ GRY MATEMATYCZNEJ. Na potrzeby gry zakupiliśmy książki matematyczne po angielsku i nie tylko. Waszym zadaniem będzie po pierwsze znaleźć ukryte zadania, dalej odpowiedzieć prawidłowo na jak największą ilość zadań w jak najkrótszym czasie. W trakcie pracy będziecie korzystali z książek, które kupiliśmy specjalnie dla Was. Zobacz jak wiele informacji zdobędziesz korzystając z naszych książki. Nagroda dla zwycięskiej reprezentacji!
Termin konkursu: 18 października, 2,3,4 godzina lekcyjna
Miejsce konkursu: szkoła, biblioteka szkolna i czytelnia
Grupa: 2 osobowa reprezentacja klasy

Grupa: Matematycznie  zakręceni- Damian Sokołowski, Natalia Kaczewska, Jędrzej Michniewicz, Weronika Bogusławska