Projekt Erasmus + "To be green or not to be” “Być zielonym albo nie być” “Ser verde o no ser” 2022-2-PL01-KA122 –SCH-000094637 jest realizowany od 1 marca 2023 do sierpnia 2024 przez X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne w Gdansku we współpracy z następującymi ośrodkami:

- Gymnasium de Tutzing, Niemcy
- Liceo Statale “Enrico Medi de Senigalia, Włochy
- El Centro IES J.Rodrigo Botet de Manises, Hiszpania
- Kvam Vidareegande Skule Oystese, Norwegia
- Teoretic Bilingv Miguel de Cervantes de Bucarest, Rumunia

CELE PROJEKTU:

1. Ochrona środowiska

Zapoznać się, uświadamiać i działać zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju zawartymi w Agendzie 2030:

• znaleźć rozwiązania eliminacji ubóstwa we wszystkich jego formach na całym świecie,
  • zapewnić wzorce zrównoważonej konsumpcji i produkcji,
  • podjąć pilne działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom,
  • chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony, promować pokojowe i inkluzywne społeczeństwa, (imigracja/rasizm)
  • przyswajać umiejętności ekologiczne,

2. Alfabetyzacja cyfrowa: poznanie i wykorzystanie nowych technologii.

3. Podniesienie umiejętności językowych.

Projekt otrzymal dofinansowanie na wyjazdy 20 uczniów do innych ośrodków, jak i szkolenia dla 10 nauczycieli w Finlandii, Portugalii, Islandii i Irlandii.

Koordynatorki projektu:
Aldona Kantecka