Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem próbnego egzaminu maturalnego ustalonym przez Centralną Komisję Edukacyjną uprzejmie informujemy, że każdy z uczniów klas maturalnych ma możliwość przystąpienia do takiej próby w dniach 2-8 kwietnia 2020.

UDZIAŁ W PRÓBNYM EGZAMINIE MATURALNYM JEST DOBROWOLNY.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie.

Próbny egzamin maturalny będzie przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

Egzamin ten jest organizowany wyłącznie dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży wyłącznie po ich stronie.

Szczegółowe informacje: