9 września nasza szkoła wzięła udział już w ósmej odsłonie akcji - Narodowe Czytanie. Tym razem Para Prezydencka zaproponowała nowele polskie. O godzinie 12.25 mogliśmy zatopić się w słowach noweli Katarynka Bolesława Prusa.

Jednak na tym nie koniec, nasza akcja trwa dalej! Popularyzując czytelnictwo, stworzyliśmy kącik „Po sznurku do literatury”, gdzie uczniowie mogą kontemplować jej piękno, analizując wybrane fragmenty. Uniesieni falą akcji płyniemy dalej! Jakub Heliński uczeń klasy 2D we własnej interpretacji odsłoni nam piękno utworu Sachem Henryka Sienkiewicza - audiobook do wysłuchania już niebawem na szkolnej stronie Facebooka.

Poniżej osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie:

Dobra pani, Eliza Orzeszkowa Dym, Maria Konopnicka Katarynka, Bolesław Prus Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz Orka, Władysław Stanisław Reymont Rozdzióbią nas kruki, wrony…, Stefan Żeromski Sachem, Henryk Sienkiewicz Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy), Henryk Rzewuski

Wszystkie teksty dostępne na stronie: https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019/

ORGNIZATORKI AKCJI: Monika Krawiel, Elżbieta Mateja