W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Biblioteki .

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce
i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca

Bibliotek Szkolnych brzmi:
„Książka to przyszłość”.
W ramach obchodów Święta zapraszamy uczniów do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

Harmonogram obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek

1. Konkurs plastyczny na LOGO BIBLIOTEKI X LO w Gdańsku. Podpisane prace wykonane dowolną techniką ( format min. A4) należy składać w bibliotece szkolnej w terminie
    do 25.10.2019 r.
  2. Przeprowadzanie ankiet badających preferencje czytelnicze wśród uczniów - „Mój świat książek”.
  3. Zaczytani są wśród nas! Wyraź się książką! Przyłączcie się do naszej akcji selfie książki
    lub z książką. Zdjęcia opublikujcie na swoim profilu – zamiatamy dziubki na rzecz literatury. Swoje książkowe selfie możecie nadsyłać również na adres: Razem stworzymy fotokolaż Zaczytani są wśród nas!  Akcja trwa przez cały październik, a może dłużej?
  4. Warto czytać” -dyskusyjny klub dobrej książki on-line.
  5. Przeprowadzenie akcji „ Ty też tworzysz bibliotekę” zbiórka wśród rodziców uczniów książek i czasopism do biblioteki szkolnej.
  6. Półka BookCrossing w bibliotece szkolnej
  7. Tydzień Wyzwań Książkowych:
  • Tydzień : 1—7.10.2019

Czytamy wstrząsające kryminały i thrillery!!!
WYSTAWA najlepszych kryminałów i thrillerów

• Tydzień : 8-14.10.2019

Czytamy romanse wszech czasów!!!
WYSTAWA najpiękniejszych historii miłosnych

• Tydzień : 15-21.10.2019

Czytamy uwielbianą przez wielu fantastykę!!!
WYSTAWA najpopularniejszych opowieści fantasy

• Tydzień : 22-28.10.2019

Czytamy niezwykłe książki podróżnicze i reportaże!!!
WYSTAWA najciekawszych książek podróżniczych i reportaż