Na pomysł wpadła grupa Historycznie zakręconych uczniów z klasy 2d, chcąca zainteresować uczniów historią i zwrócić ich  uwagę na samodzielne przygotowywania  do egzaminów. Uczniowie napisali projekt, który wygrał finansowanie z Funduszu Młodzieżowego. Za przyznaną kwotę 500 zł zakupili książki historyczne i opracowali zadania konkursowe, rozpropagowali ideę w szkole. Dnia 17 października odbył się Quiz Historyczny. Uczestnicy quizu ( trzyosobowe reprezentacje klas), rozwiązywali zadania -wyszukując odpowiedzi w zakupionych książkach. Wygrała reprezentacja klasy 3d. Zwycięska klasa otrzymała słodycze!
Z zakupionych książek możecie korzystać w bibliotece szkolnej.
Jeśli przygotowujesz się do egzaminu gimnazjalnego, konkursu kuratoryjnego przyjdź do biblioteki i wypożycz Vademecum historyczne- warto!!!

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.