15 listopada 2018 r. odbył się w naszym liceum Szkolny Dzień Przedsiębiorczości. Swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście tj.: Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska, przedstawiciele: Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER i Centrum Rozwoju Talentów, przedsiębiorcy: Łukasz Żeligowski i Ireneusz Osiński oraz przedstawiciele Spółdzielni Uczniowskich z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku.

Podczas finału klasy licealne i gimnazjalne prezentowały na przygotowanych stoiskach swoje produkty lub usługi, logo, ulotki oraz plakaty reklamowe. Niektóre klasy nakręciły filmiki własnej działalności.

Na 3 godziny sala gimnastyczna zamieniła się w halę targową. Panowała wyjątkowa atmosfera. Pan Prezydent podszedł do każdego stoiska i zapoznał się z kreatywnymi pomysłami naszych uczniów.

Uroczystość uświetniła swoim występem grupa cheerleaders z klasy III g.

Klasy oceniane były w 6 kategoriach: produkt lub usługa, logo, ulotka, plakat, stoisko, filmik reklamowy. Jury miało bardzo utrudnione zadanie, ponieważ większość klas wykazała się dużym zaangażowaniem i kreatywnością w realizacji poszczególnych zadań projektowych. Udało się jednak wyłonić zwycięzców:

· I miejsce zdobyła klasa II c,

· II miejsce – klasa III a,

· III miejsce – klasa III b,

· I miejsce w kategorii „Najkreatywniejszy produkt lub usługa” – klasa I d,

· I miejsce w kategorii „Najkreatywniejsze stoisko” – klasa II c,

· I miejsce w kategorii „Najkreatywniejsze logo” – klasa III d,

· I miejsce w kategorii „Najkreatywniejsza ulotka” – klasa III b,

· I miejsce w kategorii „Najkreatywniejszy plakat” – klasa I b,

· I miejsce w kategorii „Najkreatywniejszy filmik” – klasa III g,

· i Nagroda Specjalna dla klasy III g za rzetelne i terminowe wykonanie wszystkich zadań konkursowych.

Równolegle w innych salach klasy I i II LO miały zorganizowane spotkania z przedsiębiorcami oraz przedstawicielką Centrum Rozwoju Talentów.
Wszystkie klasy III gimnazjum uczestniczyły w quizie z wiedzy przedsiębiorczo – ekonomicznej. Najlepsi wygrali nagrody.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podczas realizacji projektu wykazali się ogromną samodzielnością, kreatywnością, przedsiębiorczością, nauczycielom aktywnie zaangażowanym w projekt oraz Paniom dyrektor: Annie Meller i Annie Nieradko za możliwość realizacji projektu w naszej szkole.
Jesteśmy również wdzięczni wszystkim gościom, którym udało się znaleźć czas i zaszczycić nas swoją obecnością.

Szczególne podziękowania składamy sponsorom nagród tj.: Urząd Miasta Gdańska, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Zdjęcia z realizacji projektu można obejrzeć na szkolnym Facebooku.

Organizatorzy projektu:

Urszula Kamińska