Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie!

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVOD-19, rozpoczynamy w naszej szkole kształcenie na odległość, które oparte jest na samokształceniu ucznia.

Będzie to proces trudny, mogący powodować frustrację wielu z nas. Czas przymusowego e-learningu nie jest okresem dodatkowych wakacji, ale koniecznością wynikającą z zagrożenia jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa.

Ta forma nauki wymaga wytrwałości w zgłębianiu wiedzy oraz w zdobywaniu umiejętności. Dla uczniów będzie to czas: podejmowania inicjatyw, odpowiedzialności, samodzielnego zdobywania wiedzy, oczywiście przy wsparciu ze strony nauczycieli. Zarówno uczniowie jak i rodzice mogą liczyć na codzienny kontakt z: wychowawcami, nauczycielami, pedagogiem, psychologiem i dyrekcją szkoły.

Od środy 25 marca za pomocą aplikacji Teams będziemy realizować programy nauczania, które dostosujemy do nowych warunków pracy. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zadbać o ciągłość edukacji uczniów, wsparcie i pomoc w przezwyciężaniu pojawiających się trudności. W związku z tym:

• Obowiązujący do tej pory plan lekcji zostaje zmodyfikowany. Może ulec zmianie kolejność i czas trwania zajęć.
  • Lekcje nie będą trwać dłużej niż 5 godzin dziennie z wykorzystaniem komputera.
  • Zostają zmodyfikowane formy i metody pracy z uczniem.
  • Ulegają zmianie zasady oceniania. W tej kwestii bierzemy pod uwagę zaistniałe warunki.
  • Obowiązującymi w szkole kanałami komunikacji są: dziennik GPE, telefon i e-mail szkoły, a dla uczniów dodatkowo aplikacja Teams.
  • Na stronie internetowej szkoły zamieszczony został harmonogram konsultacji dla rodziców.
  • Uczniowie mają możliwość korzystania z konsultacji z nauczycielami.
  • Nauczyciele dają uczniom możliwości wyboru sposobów wykonywania zadań: zdalnie lub przy pomocy podręcznika, ćwiczeń, kart pracy.
  • Nauczyciele wskazują źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć: zamieszczone w aplikacji Teams, cyfrowej bibliotece szkolnej X LOD i w innych bezpiecznych i dostosowanych do warunków i możliwości ucznia narzędziach.
  • Na potrzeby uczniów naszej szkoły tworzymy cyfrową bibliotekę szkolną, w której mogą znaleźć przydatne linki, pomocne w poszerzeniu wiedzy i rozwoju własnych zainteresowań.
  • Chcemy żeby uczniowie zadbali o higieniczne i bezpieczne warunki nauki w domu. W tym celu panie pedagog i psycholog przygotowały informację na ten temat, która zamieszczona została na stronie internetowej szkoły oraz zostanie udostępniona  uczniom przez wychowawców.

Szanowni Państwo, Uczniowie X LOD, wszyscy mierzymy się z zupełnie nową i niespotykaną do tej pory sytuacją. W związku z tym prosimy o zaufanie, ale też pomoc i wsparcie.

Z poważaniem,
Dyrekcja X LOD