Dnia trzeciego października 2019 roku w X Liceum Ogólnokształcącym odbyła się debata uczniowska dotycząca wyborów do Samorządu szkolnego. Kandydatami są Lena C., Mikołaj S. oraz Mateusz S. Przez dwie godziny lekcyjne odpowiadali na pytania uczniów i nauczycieli, a następnie zadawali je  sobie nawzajem. Kilka z nich wywołało wśród zebranych wiele emocji, np. ,,Czy zamierzacie zrobić coś w kierunku zwolnień klas z pierwszych i ostatnich godzin lekcyjnych?” lub ,,Czy masz jakieś cechy, których nie mają inni kandydaci?” – pytanie Leny do Mikołaja.

Oprócz debaty, kandydaci od kilku tygodni udzielają się na różnych płaszczyznach, na korytarzach widać ich plakaty wyborcze, ale prowadzą również kampanie na mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Dnia 10 października 2019 roku w X Liceum Ogólnokształcącym odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Głosować będzie można 20 minut przed i po lekcjach na każdej przerwie oraz za zgodną nauczyciela podczas lekcji. Każda osoba, która chce zagłosować powinna mieć ze sobą dowód tożsamości, czyli legitymację lub inny dokument ze zdjęciem.

Jedynie głosy oddane poprawnie będą liczone, głosy niepoprawne to gdy: zaznaczy się więcej niż jednego kandydata lub gdy karta wyborcza jest pusta.